8 gün sonra enkazdan sağ çıkarılan 65 yaşındaki depremzede vefat etti

Ardıl Batmaz

ADIYAMAN– Maraş merkezli zelzelenin 8’inci gününde, Adıyaman’da Umut Kent Apartmanı’nda enkaz altında kalan 65 yaşındaki Mustafa Berkcan kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan Berkcan, hayatını kaybetti.

Enkazdan çıkarılan Berkcan, hastaneye kaldırılırken, arama kurtarma çalışmalarında yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı operatör Yaşar Erdemir, “Burada ağır bir halde çalışıyoruz. Son umutlarımızın tükendiği anda 5-10 bloğu kaldırdık ve yaralı 65 yaşlarındaki amcaya denk geldik. Başında yarası vardı ancak nabzı atıyordu. Nefes aldığını gördük. 112 Acil Servis geldi. Depremzedeyi çıkardık. Ambulansla gönderdik” dedi.

‘SES VE ISI ALINMADI’

Apartmandan ses ve ısı alınmadığını belirten Erdemir, “Tamamen tesadüf, daha evvel buraya termal kamera ile bakıldı. Sağ bir kişi olduğuna dair bize bir bilgi vermediler. Ses de çıkmadı. Büsbütün tesadüf oldu. Bir ısı, ses alamadılar. Üç gündür çalışıyoruz. Toplamda 28 kişinin cenazesini çıkardık. Birinci kez canlı birini çıkardım. İçeride hala 5 kişi olduğunu söylüyorlar” diye konuştu.

Berkcan, kaldırıldığı hastanede kurtarılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir