Bursa Kuruçeşme Muhtarı, Cumhurbaşkanı’ndan randevu istedi!

Ahmet GÜNAY – M. Taha ÇELİKBAŞ – Herkes Duysun / BURSA (İGFA)- Herkes Duysun’da yayınlanan “Mahallemin Muhtarları” programında bu hafta, Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Kuruçeşme Mahallesi’nin sıkıntılarını ele alındı.

Kuruçeşme Mahalle Muhtarı Ali Polat, Sakarya Caddesi’nin trafiğe açılmamasından şikayetçi olduklarını lisana getirdi.

Muhtar Polat, spor alanı ve pazar alanı için uygun yerlerinin varlığına dikkati çekerek, “Defalarca dilekçe yazdık, yer gösterdik fakat yaptıramıyoruz. Mahallemize hiçbir hizmet yaptıramıyoruz. Şu an hizmet yaptıramadığımız üzere, evvelce yapılmış olan asfaltların yamasını bile yeniletemiyoruz. Bursa’ya ziyanı olduğunu düşündüğümüzden, tekraren sefer belediye liderimizden Sakarya Caddesi’ni trafiğe açmasını istedik. Cumhurbaşkanımızdan bana beş dakikalık randevu verip, mahallemizin eksiklerini ve zahmetlerini anlatmak için beni dinlemesini istiyor ve rica ediyorum” dedi.

Görüntülerinin çekilmesini istemeyen mahalle halkı ise mahallenin, uyuşturucu ve silah ticareti olmak üzere birçok gayrimeşru işin yuvası haline geldiğini, mahallede önemli bir asayiş sorununun olduğunu söylediler ve problemli şahıslardan çekindikleri için manzaralarının yayınlanmasını istemediler.

Ayrıca mahallede yalnız yürümenin bile ziyadesiyle tehlikeli olduğunun altını çizen vatandaşlar, mahalledeki asayiş sorununun bir an evvel çözülmesini talep ederek, “Yetkililerden bir an evvel mahallemizin güvenlik ve asayiş problemini çözmelerini talep ediyoruz. Mahallemizde hırsızlık başta olmak üzere birçok asayiş olayı çok fazla oluyor. Bilhassa akşam karanlığında tek başınıza yürümeniz bile tehlikeli. Neyle karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Bursa’nın merkezinde, bilhassa ilçe kaymakamlığı ve ilçe emniyet müdürlüğünün tabanındaki bir mahallenin cürüm yuvası olması çok üzücü. Bir an evvel tedbir alınmalı” görüşüne yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir