Kanserle mücadele eden ünlü oyuncu Kirstie Alley hayatını kaybetti

Özellikle John Travolta ile başrolünü paylaştığı ‘Bak Şu Konuşana’ sinemasıyla hafızalara kazınan ve daha sonra birçok savlı üretimde yer alan Kirstie Alley, kanser sonucu 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Alley’in çocukları tarafından yapılan açıklamada bir vakitler Hollywood’un ünlü yüzleri ortasında gösterilen aktrisin 71 yaşında gözlerini yumduğunu söyledi.

True ve Lillie Parker’dan yapılan açıklamada, “İnanılmaz, şevkli ve sevgi dolu annemiz, daha yeni keşfedilen kanserle gayretinden sonra vefat etti” tabirleri kullanıldı.

Çocukları, “Ekranda olduğu kadar ikonik olduğu kadar, daha da şahane bir anne ve büyükanneydi” diye yazdı.

Kardeşler “Annemizin yaşama sevinci ve tutkusu, çocukları, torunları ve birçok hayvanı, sonsuz yaratma sevinci bir yana, benzersizdi ve tıpkı onun üzere hayatı dolu dolu yaşamamız için bize ilham verdi” dedi.

Alley, iki kere Emmy, Cheers için bir Güldürü Dizisinde En Güzel Bayan Oyuncu mükafatını aldı. Cheers Rolling Stone’un Tüm Vakitlerin En Düzgün TV Gösterileri listesinde Dördüncü sırada yer aldı. Alley 1991’de ve bir Fevkalâde 1994’te David’s Mother’daki Sally Goodson rolleriyle Emmy’e layık görüldü. Kirstie ayrıyeten 1995’te Hollywood’daki ünlüler kaldırımına ismini yazdırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir