Kılıçdaroğlu: Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar; batsın bu ayrımcılık, batsın bu diliniz!

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, altında kendisinin imzasının bulunduğu “Selahattin Demirtaş’ın göğsüne onur madalyası takacağım” yazılı bir billboardun önüne geçerek fotoğraf çektirdi. CHP başkanı, “İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; fakat üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor. Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!” dedi. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, şu tabirleri kullandı: 

“Bay Kemal’in kente ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; lakin üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor.

Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya kıymet mi ey saray? Gözünüz ne vakit doyacak sizin?

Üç günlük, hepimizin lakin biçare olduğu bu dünyada, bu hengame hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

Sizinle bizim ortamızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!

Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına daima birlikte, daima bir arada.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir