Meghan Markle ve Prens Harry’den beklenmedik adım: Kraliyet ailesinden özür dileyecekler

Prens Harry ve Meghan Markle çiftinin, bir dijital platformda yayınlanan belgeselinden sonra yükselen tansiyonu düşürmek için kraliyet ailesiyle bir ortaya geleceği öne sürüldü. NTV’nin The Sunday Times’tan aktardığına nazaran, Sussex çifti, kraliyet ailesinden özür dilemek için bir görüşme planlıyor.

Belgesel dizide kraliyet hakkında ırkçılık suçlaması, İngiliz Milletler Topluluğu’nun İngiltere sömürgesi olarak lanse edilmesi ve bilhassa Meghan Markle’ın gösterişli reverans esprisi belgesele reaksiyonların ağırlaştığı noktalar.

Çift, bir müddet evvel Robert F. Kennedy İnsan Hakları örgütü tarafından verilen ırkçılıkla gayret mükafatını aldı ve bu mükafatı kabul etmeleri, kraliyet sarayında yaşandığı sav edilen sistematik ırkçılığı böylelikle kabul etmiş oldukları halinde yorumlandı.

Bu da aslında Harry’nin babası Kral Charles ve tahtın varisi ağabeyi Prens William için hayli problemli bir durum. Saray, husustan rahatsız olsa da mükafatın ve ödül etrafında oluşan dedikoduların çok kelamı edilmedi.

Taç giyme merasimine davet edildiler

Ses getiren belgesellerinde kraliyeti suçlayan Meghan Markle ve Prens Harry, telaffuzlarıyla İngiltere’de büyük bir reaksiyona yol açtı. Kral Charles’ın taç giyme merasiminden uzak durmaları istenirken, Kral Charles’ın ikiliyi merasime çağıracağı haberi şaşırttı.

6 Mayıs’ta gerçekleşecek olan taç giyme merasimine reaksiyonlardan dolayı katılıp katılmayacağı muhakkak olmayan Prens Harry ve Meghan Markle’a Kral Charles’tan adım geldi. Kraliyet ailesi ile en son Kraliçe Elizabeth’in cenaze merasiminde bir ortaya gelen çifti, Kral Charles’ın taç giyme merasimine çağırdığı belirtildi. Çiftin bu davete ne karşılık vereceği şimdi bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir