Savunma Sanayii Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı personel alacak

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana nazaran; SSB bünyesinde yürütülen özel bilgi ve ihtisas gerektiren projelerde misyon almak üzere, 97 kontratlı işçi alınacak.

Başvuru yapacak şahıslarda, Devlet Memurları Kanununda belirliten kaideleri taşıması, YDS/e-YDS imtihanından en az 80 puan yahut ÖSYM’nin lisan imtihanlarından YDS’de 80 puana denk gelen puan alması, üniversitelerin en az 4 yıllık kısımlarında mezun olması, özel bilgi ve ihtisas alanlarında en az 5 yıl deneyime sahip olması ve alım yapılacak alanlarda istenen özel kuralları yerine getirmesi istenecek.

Belirtilen alanlara başvurmayı düşünen şahısların, 12 Eylül’den 26 Eylül mesai bitimine kadar SSB’nin internet sitesinden buşvuru ekranında tarifli olan bilgileri eksiksiz doldurması gerekecek. Müracaatlar elektronik ortamlarda yapılacak ve posta yoluyla gönderilen evraklar geçersiz sayılacak. Adaylardan müracaat sırasında ise özgeçmişi, son 6 aya ilişkin vesikalık fotoğrafı, diploma yahut mezuniyet evrakının ya da YÖK tarafından onaylanmış denklik evrakının aslı yahut noter onaylı örneği istenecek. Müracaat sonrası imtihana katılmaya hak kazananlar ise SSB’nin internet sitesinde ilan edilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI 1356 İŞÇİ ALACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından “temizlik görevlisi” olarak istihdam edilmek üzere 1356 engelli daima emekçi alımı yapılacak. Adaylar müracaatlarını 15-19 Ağustos tarihlerinde Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) “esube.iskur.gov.tr” adresi üzerinden gerçekleştirilecek. İşte ayrıntılar…

Sağlık Bakanlığı tarafından merkez ve taşra teşkilatında “temizlik görevlisi” olarak istihdam edilmek üzere 1356 engelli daima personel alımı yapılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, adaylar müracaatlarını 15-19 Ağustos tarihlerinde Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) “esube.iskur.gov.tr” adresi üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirebilecek.

Başvurularda, bireylerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir