Afrika ülkesinde facia! Yakıt tankeri patladı, 99 kişi hayatını kaybetti

Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da bir yakıt tankeri, başka bir araçla çarpıştı. Kaza sonrası tankerde büyük bir patlama meydana gelirken en az 99 kişinin hayatını kaybetti. 100’den fazla kişi ise yaralandı.

Sierre Leone Ulusal Afet Yönetim Ajansı başkanı Brima Bureh Sesay yerel basına yaptığı açıklamada, “Korkunç, korkunç bir kaza” ifadesini kullandı.

Afrika ülkesinde facia! Yakıt tankeri patladı, en az 91 kişi öldü

“DOLAŞAN VİDEO VE FOTOĞRAFLAR ÇOK ÜZÜCÜ”

Freetown Belediye Başkanı Yvonne Aki-Sawyerr, Facebook’ta yaptığı açıklamada, “Yakıt taşıyan bir tanker başka bir araçla çarpıştı ve Wellington’daki Bai Bureh Yolu üzerinde bir patlama oldu. Sosyal medyada dolaşan video ve fotoğraflar çok üzücü. Patlamada ölenlerin ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Ölenlerin ruhları huzur içinde yatsın” dedi.

SIZAN BENZİNİ TOPLARKEN PATLAMA GERÇEKLEŞTİ

Başkentin Wellington bölgesindeki patlamanın bir otobüsün yakıt tankerine çarpmasının ardından meydana geldiği belirtildi. Kazadan sonra çevredekilerin tankerden sızan benzini toplamaya geldiği, patlamanın bu sırada yaşandığı aktarıldı. Patlamanın şiddetiyle çevredekiler araçların da kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Haberi KaydetBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir