Araç fiyatları artınca çürümeye terk edilen araçlar kıymete bindi

Son bir yıl içinde araç fiyatlarının artmasıyla kentte yediemin otoparkında araçları olan vatandaşlar eksik evraklarını tamamlayarak araçlarını almaya başladı.
Siirt’te ortalarında lüks arabaların ve kamyonların da bulunduğu milyonluk araçlar, çürümeye terk edildi.

Hacizli, kusurlu, eksik evrak, kredi, vergi borçları sebebiyle yediemin otoparkına çekilen ve toplam bedelleri yaklaşık 30 milyon TL’nin üzerinde olan 100 araç vardı. Araç fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle araç sahipleri eksik evraklarını tamamlayarak araçlarını almaya başladı. Bu durum en çok otopark işletmecisini sevindirdi.

Yediemin Otopark Sahibi İrfan Paşalı, depoda bulunan servet bedelindeki araçlarda yaşanan artıştan ötürü vatandaşlar araçlarını aldıklarını ve bu durumdan epey mutlu olduklarını lisana getirdi.

Çürümeye terk edilmiş araçların sahipleri tarafından teslim alınması halinde ulusal servetin heba olmayacağını belirten Paşalı, ”2008 yılından beri Siirt’te yediemin otopark işletmeciliği yapıyorum. Otoparkımızda piyasa kıymeti 30 milyonu aşan araçlar vardı. Son bir yıl içerisinde artan araç fiyatlarıyla bir arada araç sahipleri eksik evraklarını giderip gelip araçlarını aldılar ve almaya da devam ediyorlar. Bu durumdan bizde çok mutluyuz en azından iş yükümüz hafifledi. Son olarak devlet yetkililerimizden biz otopark işletmecilerimize satış yetkisi vermelerini istiyoruz” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir