Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nde ‘Yeni Bir …’ Ödülü verilecek

Seyir Derneği tarafından düzenlenecek Ayvalık Memleketler arası Sinema Şenliği, 16-21 Eylül 2022 tarihleri ortasında gerçekleşecek. Ayvalık Memleketler arası Sinema Festivali’nde gençleri sinemaya teşvik için ‘yeni bir’ ödül verilecek. Ödül, rastgele bir kategori ayrımı gözetmeden, o yıl içinde sinema alanında gösterdiği muvaffakiyetle dikkatleri çeken yeni bir direktör, oyuncu, senarist, kurgucu, ses dizayncısı vb. üzere, teşvik edilmesi gerektiği düşünülen genç bir sinemacıya verilecek.

Seyir Derneği’nin 16-21 Eylül tarihleri ortasında gerçekleştireceği Ayvalık Milletlerarası Sinema Festivali’nin, Ayvalıklı sanatçı Elvan Alpay’ın fotoğraflarından ilhamla ortaya çıkan ve görsel tasarımı Emel Işıtan imzası taşıyan afişi de izleyicilerle paylaşıldı. Yöneticiliğini Azize Tan’ın, program danışmanlığını Fatih Özgüven’in üstlendiği Ayvalık Milletlerarası Sinema Şenliği, sinema gösterimlerinin yanı sıra sinemalarla bağlı söyleşilere, yeni sıkıntılara dair panellere, “Genç Sinema” programına ve çocuklara yönelik atölyelere de mesken sahipliği yapacak.

‘YENİ BİR … ÖDÜLÜ’

Ayvalık Milletlerarası Sinema Şenliği kapsamında bir müsabaka yapılmamasına rağmen bu yıldan itibaren “Yeni Bir …” başlığıyla bir ödül verecek. Mey|Diageo’nun katkılarıyla verilecek mükafatın 40 bin TL’lik bir maddi karşılığı olacak.

PROGRAMIN TAMAMI 9 EYLÜL’DE AÇIKLANACAK

Gösterimleri Ayvalık Belediyesi Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde ve Ayvalık Belediyesi Büyük Park Amfitiyatro’da gerçekleşecek Ayvalık Milletlerarası Sinema Festivali’nin programının tamamı 9 Eylül’de açıklanacak ve biletler tıpkı gün Biletix’te satışa çıkacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir