Bruce Willis dijital ikizinin haklarını sattı!

Hollywood yıldızı Bruce Willis’ten makûs haber, Mart ayında gelmişti. Ünlü oyuncuya beyefendisinin kimi bölgelerinde meydana gelen fonksiyon bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı manaya ve okuma-yazma üzere hünerleri etkileyen “afazi” (söz yitimi) hastalığı teşhisi konulmuştu.

“KARİYERİNE ORTA VERİYOR”

ABD’li aktörün, bilişsel yeteneklerini etkileyen hastalık teşhisi sonrası oyunculuk mesleğinden uzaklaşacağı açıklanmıştı. Willis’in kızı Rumer Willis toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şu tabirleri kullanmıştı:

Bruce’un süper destekçileri ile, ailesi olarak, sevgili Bruce’un kimi sıhhat problemleri yaşadığını ve yakın vakitte bilişsel yeteneklerini etkileyen afazi teşhisi konulduğunu paylaşmak istedik. Bunun bir sonucu olarak Bruce, kendisi için çok şey söz eden mesleğine orta veriyor. Ailemiz için nitekim güçlü olan bir vakitte devam eden sevginiz, şefkatiniz ve dayanağınız için çok minnettarız. Güçlü bir aile olarak bu süreçten geçiyoruz ve bundan hayranlarına da bahsetmek istedik zira onun sizin için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz.

“YAPABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORDU”

Willis’in avukatı Martin Singer da müvekkili hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Los Angeles Times’a konuşan Singer, “Müvekkilim olan Bay Willis hastalığına karşın çalışmak istedi. Zira tıpkı afazi hastalığına yakalanan ve çalışmaya devam eden diğerleri üzere bunu yapabileceğini düşünüyordu” demişti.

‘DİJİTAL İKİZİ’ OLUŞTURULDU

Ancak Willis’in hala sinema ve dizilerde rol almasının bir yolu daha var. Yapay zeka dayanaklı içerik optimizasyonu platformundaki mühendisler, ‘Deepfake’ teknolojisini kullanıp, yüzünün manzaralarını ağlarına yerleştirerek; afazi teşhisi almasından bir yıl evvel 67 yaşındaki aktörün ultra gerçekçi bir ‘dijital ikizini’ oluşturdular. Geçen yılın Ağustos ayında ise Willis’in ikizi, bir Rus telekom firmasının reklam sinemasında yer aldı.

“EKİBİMİZE MİNNETTARIM”

DailyMail’de yer alan habere nazaran; ünlü isim, kelam konusu projesiyle ilgili şunları söyledi:

Karakterimin ortaya çıkardığı mutlaklığı beğendim. Her vakit oynadığım aksiyon-komedi cinsinde bir küçük sinema. Benim için vakitte geriye gitmek için kusursuz bir fırsat. Çağdaş teknoloji sayesinde öbür bir kıtada olsam bile irtibat kurabilir, çalışabilir ve sinemaya katılabilirim. Bu benim için orijinal ve enteresan bir tecrübe ve takımımıza minnettarım.

GÖRÜNTÜ HAKLARINI SATTI

İki defa Emmy kazanan Bruce Willis, son olarak ise Ukrayna doğumlu CEO Maria Chmir tarafından kurulan Deepcake şirketine imaj haklarını sattı. Böylelikle kendisi afazi hastalığı yüzünden oyunculuğu bırakmış olsa da, dijital ikizi kesimde devam edebilecek.

Collider’da yer alan habere nazaran Bruce Willis ayrıyeten, dijital ikizinin haklarını bir Deepfake firmasına satan birinci oyuncu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir