CHP’li vekiller 73 yıl önceki sloganla video paylaştı: ‘Yeter söz milletindir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeter, kelam de karar da gelecek de milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin takviyesine talibiz” açıklamasını yaptı ve seçimler için en uygun günün 14 Mayıs olduğunu söyledi.

Demokrat Parti’nin 14 Mayıs 1950 yılında periyodun CHP iktidarına karşı kullandığı ‘Yeter Kelam Milletindir’ sloganının, 21 yıldır iktidarda bulunan AKP tarafından kullanılması, Millet İttifakı bileşeni olan muhalefet partileri tarafından “Sanki AKP iktidarda değilmiş üzere konuşuyor” denilerek eleştirildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da bugün bu çelişkiye işaret ederek, ülke genelinde yaşanan başat problemleri tek tek sıraladı ve “Yeter, kelam milletindir. Kelam Millet İttifakı’nındır, kâfi be kâfi artık” cümlesi ile küme toplantısını bitirdi.

Grup toplantısının akabinde, CHP milletvekilleri toplumsal medya hesaplarından; DP’nin 1950 seçimlerinde kullandığı afiştekine emsal biçimde tek ellerini açarak ‘dur’ işareti yaptıkları ve “Yeter Kelam Milletin” dedikleri görüntüler paylaştı.

Video paylaşan CHP’li isimler ortasında; Küme Başkanvekilleri Engin Özkoç ve Engin Altay, CHP Genel Lider Yardımcıları Bülent Tezcan ve Veli Ağbaba, Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan ile çok sayıda milletvekili de bulunuyor. ANKA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir