Çocuklarını öldürüp, eşini yaraladı: Nasıl yaptığımı bilmiyorum

Ukrayna’daki savaştan kaçan Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky ile eşi Yulia Navrotska, geçen yıl 21 Mayıs’ta, Alanya’nın Saray Mahallesi Güzelyalı Caddesi’nde kaldıkları apart otelin odasında tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, bıçakla eşi Yulia Navrotska ile kızı Tetiana (6) ve oğlu Kirl’e (4) saldırdı.

Yulia Navrotska kolundan yaralanırken, kızı ve oğlu ise ömrünü yitirdi. Gözaltına alınan Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, ‘kasten öldürme’ kabahatinden tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu. 2 kardeşin cenazeleri, uçakla ülkelerine gönderilirken, Yulia Navrotska ise tedavisinin akabinde hastaneden ayrıldı.

Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky’nin, Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasıyla evvel İtalya’ya gidip, geçen yıl Mart ayında da ailesiyle Alanya’ya gelerek aparta yerleştiği öğrenildi. Navrotsky’nin, eski Harkiv milletvekili olduğu, savaş öncesi Harkiv kentindeki üniversitede öğretim üyeliği yaptığı ve ekonomi dersi verdiği belirtildi.

Alanya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davada, oğlu Kirl ve kızı Tetiana’yı boğazlarından bıçaklayarak öldüren Oleksiy Navrotsky, ‘altsoydan akrabayı öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla 2 sefer ağırlaştırılmış müebbet istemiyle ikinci kere hakim karşısına çıkarıldı.

Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Navrotsky, duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Navrotsky’nin tercümanı ve avukatı da hazır bulundu. Tercüman aracılığıyla Navrotsky’a, olay gününü hatırlayıp, hatırlamadığı soruldu. Olayı hatırlamadığını öne süren Navrotsky, “Nasıl yaptığımı bilmiyorum” dedi.

Daha evvel İsimli Tıp Kurumu’ndan akıl sıhhatinin yerinde olduğu raporu verildiğini hatırlatan Navrotsky’nin avukatı ise müvekkilinin 3 gün nezaret altında tutularak yine akıl sıhhati raporu alınması için talepte bulundu.

Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu raporunda sanığın akıl sıhhatinin yerinde olduğu tespit edildiği için eksik evrakın tamamlanması ve tutukluğunun devamına karar verip, duruşmayı 28 Nisan’a erteledi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir