Gazete satışı yapan TKP’liler, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten gözaltına alındı

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Antalya’da Bizim Gazete satışı yapan 9 üyesinin, “cumhurbaşkanına hakaret” ve “kamu görevlisine hakaret” teziyle cumartesi akşamı gözaltına alındığını açıkladı.

Konuya ait açıklama yapan TKP Antalya Vilayet Lideri Erhan Altınkaynak, “Sağlık denetimi sonrasında sözleri alınan parti üyelerimizin nöbetçi savcının talimatıyla gözaltı süreçleri devam ediyor” dedi.

Gazetedeki “İşte tarikatın cürüm ortakları” manşetine değinen Altınkaynak, “Gazetemizde lisana getirdiğimiz siyasi tespit üzerinden son bir haftada yaşanan tarikat rezaletiyle siyasi iktidar ortasındaki bağ, savcılık tarafından da onaylanmıştır. Partimizin laik bir ülke kurana kadar uğraşı devam edecek. Parti üyelerimizin maruz kaldığı yıldırma ve keyfi gözaltı süreci aydınlanma ve laiklik çabası azmimizi köreltmek yerine bileylemiştir. Halkımızı laiklik gayreti için partimize takviye olmaya, örgütlenmeye davet ediyoruz” tabirlerini kullandı.

TKP’nin toplumsal medya hesaplarından yapılan paylaşımda dayanışma davetinde bulunuldu.

Paylaşımda, “Antalya Kapalıyol’da Bizim Gazete satışı yapan 8 TKP üyesi Cumhurbaşkanlığı’na hakaretten gözaltına alındı. Tarikatlar ve cürüm ortakları kaybedecek, halk kazanacak! Tarikat sistemine karşı tüm yurttaşlarımızı TKP ile dayanışmaya çağırıyoruz. Ülkenin her tarafını saran tarikatlara karşı hal alıyoruz. ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ diyorlar. İlişkiyi kendileri kuruyor. Tarikat ve cemaatler kapatılsın” sözlerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir