İçine giren 30 saniyede ne olduğunu anlamadan ölüyor! Resmen satışa sunuldu

İsviçre’de intihar etmek isteyenlerin intiharını kolaylaştırmak adına üretilen ve önceki günlerde piyasaya sürülen intihar kapsülü, büyük tartışmalara neden oldu. Çok sayıda medya kullanıcısı, aletin intiharı teşvik edeceğini ve bu nedenle piyasaya sürülmesinin çok yanlış olduğunu dile getirdi.

ÖTENAZİ YANLISI GRUP GELİŞTİRDİ

Sarco olarak adlandırılan makine, ötenazi yanlısı Exit International’ın kurucusu Philip Nitschke tarafından geliştirildi. Nitschke, ölümün hem boğulma hissi olmadan hem de paniksiz şekilde gerçekleşmesi için bu makineyi icat ettiklerini söyledi.

İçine giren 30 saniyede ne olduğunu anlamadan ölüyor! Resmen satışa sunuldu

ÖLMEYİ SEÇTİĞİ YERE GÖTÜRÜYOR

Nitschke, kapsülün hafif olduğunu ve intihar etmek isteyen kişinin kapsülü istediği yere çekerek intihar edebileceğini belirtti. Aracın, ölmek isteyen kişiye çeşitli sorular yönelttiği ve bu soruların ardından ölüm işlemi için düğmeye basmasına imkan tanındığı ifade edildi.

OKSİJEN SEVİYESİNİ YÜZDE 1’E DÜŞÜYOR

Sarco isimli aracın, insanları nasıl öldürdüğünün detayları da paylaşıldı. Buna göre söz konusu kapsül, yüzde 21 olan oksijen seviyesini 30 saniye içerisinde yüzde 1 seviyesine indirerek içine binen kişinin ölmesini sağlıyor. Diğer yandan kapsülün fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

İçine giren 30 saniyede ne olduğunu anlamadan ölüyor! Resmen satışa sunulduPhilip Nitschke

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir