İspanya’da Ryanair havayolu şirketi çalışanları greve başladı

Avrupa, havalimanlarındaki personel yetersizliğine hala çözüm bulabilmiş değil.

Personel sıkıntısı çeken Avrupa’daki havalimanları, ciddi problemler yaşarken çalışanlar greve yapıyor ve havalimanları tam bir kaos alanına dönüşüyor.

Başta İngiltere, Almanya ve Fransa olmak üzerek birçok ülkenin büyük havalimanlarında seyehat etmek isteyen vatandaşlar, çeşitili sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor.

Vatandaşlar çeşitli sıkıntılar yaşıyor

Bavullar ortada kalıyor. Check-in kuyrukları uzayıp gidiyor. Bazı uçuşlar iptal ediliyor. Havalimanına uçmak için gelenler ya ıstırap çekiyor ya da uçamadan geri dönüyor.

İspanya’daki personeller de isyanda

Öte yandan kriz devam ederken bir bir grev haberi de İspanya’dan geldi.

Ryanair kabin personelinin bağlı olduğu İşçi Sendikası Birliği (USO) tarafından yapılan açıklamada, hafta içi boyunca sürecek grevin, taraflar arasında anlaşma olmaması halinde 7 Ocak 2023’e kadar devam edeceği bildirildi.

10 uçuş iptal edildi, 51 uçuş rötar oldu

İspanya’ya en fazla yolcu taşıyan ucuz tarifeli havayolu şirketi olarak bilinen Ryanair’in 1576 personelini kapsayan grev dolayısıyla bu sabah saatlerinde 10 uçuşun iptal edildiği, 51 uçuşta da rötar olduğu belirtildi.

Madrid, Barselona, Malaga, Alicante, Sevilya, Palma de Mayorka, Valensiya, Girona, Santiago de Compostela ve İbiza kentlerinden uçuşları bulunan Ryanair’in gelecek iki hafta İspanya’da planlanmış 4 bin 998 uçuşu bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Temmuz’da da grev olmuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir