Matkapla duvarı delen hırsızlar, kuyumcudan 23 kilo altın çaldı

Tarihi Taşmağazalar semtinde kuyumculuk yapan Gürbüz Payveren, dün sabah dükkanına gidip, elektrikli kepengi açmayınca usta çağırdı. Usta kepengi açtı, fakat elektrik olmadığını fark etti.

DÜKKANIN DUVARINI DELMİŞLER

Dükkana giren Payveren, elektriğin içeriden kesilip, iş yerinin soyulduğunu anlayınca polise haber verdi. İncelemede; dükkan duvarının delindiği, 23 kilo altının çalındığı ve güvenlik kamerasına ilişkin kayıt aygıtının da götürüldüğü belirlendi. Polis, kuşkulu ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

“HER ŞEYİMİ ALIP GİTMİŞLER”

30 yıldır Taşmağazalar’da esnaflık yaptığını belirten Gürbüz Payveren, “Dükkanın kepengini açmaya çalıştım, açılmadı. Kepenk ustasını çağırdım. Elektriğin olmadığını söyledi. Bayram tatilini fırsat bilmişler. Elektriklerimizi kesmişler, katıca de kameralarımız, alarm sistemimiz devre dışı kalmış. Buraya yan taraftaki komşunun dükkanının gerisinden duvarı delerek gelmiş, girmişler. Matkap ve kesici alet kullanmışlar. Kamera kayıt aygıtını almış, başka kameraları kırmış, her şeyimi almış gitmişler. Yaklaşık 23 kilo civarında altınımızı çaldılar.” dedi.

“ÇARŞIMIZDA MOBESE KAMERASI YOK”

Dükkanları gören mobese kameralarının olmadığını söyleyen Payveren, “Benden evvel komşumu silahla vurdular. Daha evvel tekrar diğer bir komşumu soydular. Çarşımızda MOBESE kamerası yok. MOBESE koyulmuş olsaydı; hiç olmazsa bize bunu yapan beşerler yakalanırdı” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Oktay Polat – Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir