Melek Mosso sahnede özür diledi: Cumhurbaşkanımız en sert düzenlemeleri yapacaktır

Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Memleketler arası 57. Tekirdağ Kiraz Şenliği’nde sahne alan müzikçi Melek Mosso, daha evvel attığı tweet ve PowerTürk müzik ödüllerinde sahneden söylediği kelamlar nedeniyle özür diledi.

Sahne aldığı şenlikte, seyirciler hitaben “sizlerle helalleşmek istiyorum” diyen Mosso, “Eğer burada niyetini aşan şakamdan, incinen, üzülen, kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa ondan çok çok özür diliyorum ve yürekten özür diliyorum” sözlerini kullandı.

‘KONUŞMAM ÖTEKİ YERLERE ÇEKİLDİ’

Tekirdağ’da sahne aldığı şenlikte birinci müziğini söyledikten sonra tekrar mevzu hakkında konuşan Mosso şunları söyledi:

“Hemen bir mevzuya değinip güzelce sizlerle helalleşmek istiyorum. Son bir haftadır gündemi yersizce meşgul ettiğimin çok farkındayım ve bunun için çok çok üzgünüm. Öncelikle bilin isterim ki bizler kim ne söylerse söylesin asla ayrışan, asla birbiriyle düşman olan bir millet değiliz. Kim ne yaparsa yapsın asla bu türlü bir millet olmayacağız. Birbirimizi çok sevmeye devam edeceğiz.

Ben, kuzenini bir bayan cinayetine kurban vermiş bir kız çocuğu olarak bir şeyler söylemek istedim. Bayan cinayetlerini, bayan tacizlerine ses çıkarmak istedim. Anlıyorum ki diğer yerlere çekildi. Diğer biçimde anlaşıldı lakin şunu belirtmek isterim ki buna da inanıyorum bu acılar siyaset üstü acılardır.”

‘CUMHURBAŞKANIMIZ, EN SERT DÜZENLEMELERİ YAPACAKTIR’

“Şuna inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, bundan sonra bununla ilgili en sert uygulamaları, en sert düzenlemelerini yapacağına inanıyorum, canı gönülden bir bayan olarak. Bu derece kapsayıcı, bu kadar birleştirici bir şenliği günümüzde, bu türlü bir devirde bu halde insanların hiçbir biçimde insanların huzursuzluğuna yer vermeden bizleri bir ortaya getiren tek bir yürek biçiminde burada toplayan ve belediye şenliği için içinde yürekten acılar çekse bile bunu ne sizlere ne bana yansıtmadan özrümü kabul edip yüreğine basan Sayın Başkanımıza çok çok teşekkür ederim.

Eğer burada gayesini aşan şakamdan, incinen, üzülen, kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa ondan çok çok özür diliyorum ve yürekten özür diliyorum. Zira bizler bu türlü şeylerle ayrıştırılmayacağız, bizler bu türlü şeylerle karşı karşıya gelmeyeceğiz. Biz Türk milleti olarak birbirini seven, dostluklarına güvenen, kardeşçe yaşayan, barış içinde yaşayan kusursuz bir millet olmaya devam edeceğiz. O yüzden hepinizi çok seviyorum geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Liderimize bu hoş şenliği asla hiçbir şeyin gölgesinde bırakmadan harika bir formda devam ettirdiği için ayrıyeten çok çok teşekkür ediyorum.”

Ne olmuştu?

PowerTürk Müzik Mükafatları merasiminde aldığı mükafatı, “yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara” armağan eden Mosso, “Sesimiz hiçbir vakit kısılmayacak, kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve müzik söylemeye devam” demişti. Mosso’nun sözleri iktidara yakın bölümler tarafından toplumsal medyada gaye alınırken müzikçinin daha evvel “seçim kombini” notuyla paylaştığı bir fotoğrafı da kullanılmıştı.

Tepkilerin akabinde AKP’li Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 57. Milletlerarası Tekirdağ Kiraz Şenliği’nde gerçekleştireceği konserin iptal olduğu sav edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir