Paris Moda Haftası’nda inanılmaz anlar: Ünlü şarkıcıyı o halde görenler şaşına döndü

HERKES KYLIE JENNER’I KONUŞTU FAKAT…

İşte tam bu görkemli şaşaanın içinde çok tartışılan Kylie Jenner’lı ‘aslan başı’ olayının akabinde bir tuhaf moda anı daha yaşandı ve Paris’ten dünyaya servis edilen fotoğrafları gören herkesin gözleri tabir yerindeyse yuvalarından fırladı. Bu sefer de başrolde bir model değil dünyaca ünlü bir müzikçi vardı.

Doja Cat bu çok konuşulan defileye epey ‘normal’ bir biçimde gelmişti

Kylie Jenner ve Irina Shayk’ın podyumda omuzlarında birer aslan başıyla uzunluk gösterdikleri Schiaparelli defilesi muhakkak ki Paris Moda Haftası’nın en çok konuşulan gösterisi olmaya bir müddet daha devam edecek. Zira bu enteresan ve birçok açıdan reaksiyon toplayan defilede bu aslan başı gösterisini bile gölgede bırakan bir imaj daha yer aldı.

GÖREN KİMSE TANIYAMADI: KİM BU KIRMIZIYA BOYANMIŞ BAYAN?

27 yaşındaki dünyaca ünlü yıldız müzikçi Doja Cat, Schiaparelli moda gösterisinde kırmızı kristallerle kaplı bir görünümle ortaya çıktığında tanınmaz haldeydi ve adeta herkesin bu imaj karşısında gözleri kamaştı. Bir basın açıklamasına nazaran, bu görünümün arkasında efsanevi makyaj sanatkarı Pat McGrath vardı ve sanatçı Dante’nin 14. Yüzyılda yazdığı destansı İlahi Komedya’sının ‘Inferno’ (Cehennem) kısmından ilham almıştı bu çılgın görünümü yaratırken.

Doja Cat, kırmızı straplez bir Schiaparelli Haute Couture elbisesini boncuklu etekle giymiş, diz uzunluğu kırmızı çizmeler, dramatik bir kırmızı şal ve tıpkı kırmızı tonda dev küpelerle de kostümünü tamamlamıştı. Lakin bu baştan aşağı kırmızı giysi ve aksesuarların altında; Doja Cat’in vücuduna giydiği şey çok daha çarpıcıydı.

Doja Cat’in görünümü baştan aşağı Schiaparelli Haute Couture tasarımıydı

ÜZERİNDE TAM 30 BİN SWAROVSKİ KRİSTALİ TAŞIDI

Pat McGrath, Doja Cat’i baştan ayağa kırmızı beden boyasıyla boyamıştı ve bu da yetmezmiş üzere ünlü müzikçinin vücuduna 30 bin adet Swarovski kristali yapıştırılmıştı. Saçlarını kazıtan Doja Cat’in bedeni başından elbisesinin açıkta bıraktığı tüm noktalara kadar, yüzü de dahil, büsbütün kırmızıydı ve bu boyanın üstüne yapıştırılan Swarovski kristalleri müzikçiyi tanınmaz hale getirmişti.

Defilenin girişinde ve ön sırasında otururken verdiği pozlarla günün en çok konuşulan şahsı olmayı başaran müzikçinin bu görünüme kavuşturulması da haliyle kolay olmadı. Gerçek ismi Amalia Dlamini olan müzikçinin bu tuhaf makyajı, üzerine Swarovski kristalleri yapıştırılması ve sonra da Schiaparelli tasarımı giysisini ve aksesuarlarını giymesi tam 5 saat sürdü. Bu görünümün yaratıcısı makyaj sanatkarı Pat McGrath, gün boyunca, Doja Cat’in bu durumda beklerken gösterdiği sabrı ve sakinliği öven paylaşımlar yaptı.

MAKYAJI TAM 5 SAAT SÜRMÜŞ

Kylie Jenner ve Irina Shayk’ın defilesinde aslan başıyla uzunluk gösterdiği ve Doja Cat’in de tabiri caizse kırmızı bir uzaylı üzere defilesine katıldığı Schiaparelli modaevi 1927’de Elsa Schiaparelli tarafından kuruldu. Yıllar içinde alışılmadık temalarıyla ses getiren marka Beyoncé ve Kim Kardashian üzere isimler tarafından tercih edilmesiyle tanınıyor.

Doja Cat’in Paris Moda Haftası’ndaki birinci tuhaf görünümü bu kristalli kırmızı hali değil. Yıldız müzikçi geçen yıl da tıpkı yerde bu kere A.W.A.K.E. MODE tasarımı bir ceket pantolon grupla ve içi kürklü lakin vegan bir süet paltoyla spot ışıklarının altında görülmüş; bu kere da tüm vücudunu altın rengi bir beden boyasıyla kaplamıştı. Bununla da yetinmeyen müzikçi Monot modaevinin defilesine de siyah dekolteli bir giysi ve tıpkı bir uzaylıya benzediği mavi yüz boyalı makyajıyla katılmıştı.

GEÇEN YIL DA BENZERİ GÖRNÜMLERİ VARDI

Hayranlarıyla toplumsal medyada epeyce yakın ve samimi bir münasebet kuran yıldız müzikçinin geçen sene bu altın yaldızlı görünümü sergilerken bir hayranından vefat tehditleri aldığı da gündeme gelmişti. Çevrimiçi ve hayranlarına açık bir yayın yapan Doja Cat’in kendisine saygısızca davrandığını düşündüğü bir hayranını yayından atması ve bu kişinin sonradan Doja Cat’e vefat tehditleri yollaması çok konuşulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir