Sahibi Aranıyor! İade Edilen Kabanın Cebinden 30 Bin Liralık Altın Bilezik Çıktı

Erzurum’da bir bayan giysi mağazasından online satış platformu aracılığıyla alınan ve kargoyla değişim için gönderilen kabanın cebinden yaklaşık 30 bin lira bedelinde altın bilezik çıktı. Mağaza yetkilileri, yalnızca ismi soyadı bulunan, irtibat bilgisi olmayan müşteriye ulaşmaya çalışıyor. Hususa ait konuşan Mağaza müdürü Habibe Tok, ‘Çağlagül Kılıç ismi yer alan müşteriyle ilgili rastgele bir bilgiye ulaşamadık. Müşterimizin mağdur olmaması için araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bileziği inançta, bize ulaşması halinde kendisine teslim ederiz’ dedi.

30 bin lira pahasında altın bilezik bulundu

Erzurum’da bayan giysi mağazasından online satış platformuyla Kocaeli Kartepe ilçesinde yaşayan bir kişi mont satın aldı. Bir müddet sonra mont, değişim için mağazanın Erzurum’daki merkezine gönderildi. Kargo aracılığıyla gelen montu inceleyen mağaza müdürü Habibe Tok, cebinde Kocaeli Kartepe’de bir kuyumcuya ilişkin küçük bir çanta içinde yaklaşık 30 bin lira değerinde altın bilezik buldu.

Daha evvel iade edilen giysilerden eşya çıkmasına alışkın olan mağaza çalışanları altın bileziği görünce şaşkınlık yaşadı. Çalışanlar bileziği Erzurum’da bir kuyumcuya götürerek gerçek olduğunu ve yaklaşık 30 bin lira bedelinde olduğunu öğrendi.

Müşteriye ilişkin rastgele bir telefon numarası ve adres bulamadı

Mağaza müdürü Tok, üzerinde yalnızca Çağlagül Kılıç ismi yer alan dokümanda bağlantı bilgilerini bulmaya çalıştı. Müşteriye ilişkin rastgele bir adres ve irtibat bilgisi bulamayan Tok, bilinmeyen numaralar servisinden de rastgele bir adres ya da telefon numarasına ulaşamadı. Habibe Tok ile mağaza çalışanları, 30 bin liralık bileziğin sahibini bulabilmek için arayışlarını sürdürüyor.

‘Bileziği inançta, bize ulaşması halinde kendisine teslim ederiz’

Kabanın sahibine ulaşana kadar araştırmalarının devam edeceğini belirten Tok, “Bileziğin geçersiz mi gerçek mi olduğunu belirledik. Yaklaşık 30 bin lira kıymetinde olduğunu öğrendiğimiz bileziğin sahibini bulabilmek için araştırma yaptık. İade evrakında yalnızca Çağlagül Kılıç ismi yer alan müşteriyle ilgili rastgele bir bilgiye ulaşamadık. Online satış platformu, kargo dokümanı ve bilinmeyen numaralar servisiyle irtibata geçmemize karşın bir adres tespit edemedik. Müşterimizin mağdur olmaması için araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bileziği inançta, bize ulaşması halinde kendisine teslim ederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir