Son Dakika: ABD’de rapçi Travis Scott konserinde izdiham! 8 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var

Abd‘nin Houston kentinde düzenlenen Astroworld Festivali’nin açılış gecesinde binlerce kişi, Rapçi Travis Scott’ı dinlemek için festival alanına akın etti.

8 ÖLÜ, ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Amerikan basınına göre yetkililer, kalabalığın sahnenin önüne doğru sıkıştırıldığını ve panik yaşandığını belirtti. Çıkan izdihamda en az 8 kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda insanın ise yaralandığı açıklandı.

Olay nedeniyle festivalin ikinci günü etkinlikleri iptal edildi. 100 bin bilet satılan organizasyon, geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl iptal edilmişti. Astroworld Müzik Festivali, 2018 yılından bu yana düzenleniyordu.

Son Dakika! ABD'de bir konserde çıkan izdihamda 8 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var

SAAT 21.00’DA YAŞANDI

Houston İtfaiye Şefi Samuel Pena, festivalde yaşanan izdihamla ilgili ayrıntıları paylaştı. Pena olayın yerel saatle 21.00’de rapçi Travis Scott’un tam da sahne aldığı sırada yaşandığını belirtti.

KALPLERİ DURDU

Pena, izdihamda yaralanan yüzlerce kişinin olay yerine gelen sağlık ekiplerince tedavi edildiğini dile getirdi. Yaralılardan yaklaşık 20’si hastaneye kaldırılırken, bu kişilerden 11’i ani kalp durması nedeniyle tedaviye alındı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Pena, yaralılar arasında çocukların da olduğunu aktardı. Houston Emniyet Müdürü Troy Finner da, festivalde yüzlerce polisin görevli olduğunu ve hızla olaya müdahale ettiklerini söyledi. Finner, olayla ilgili soruşturma açıldığını aktardı.

#Korona tablosundaki oranların artışının nedeni sizce nedir? ?? #Covid #VakaSayısı

— Haberler (@Haberler) November 4, 2021 Haberi KaydetBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir