Türkiye’de bir dönem reyting rekorları kırıyordu! Sadettin Teksoy’un son haline kimse inanamadı

Türk televizyonları 1990’lı yıllarda önemli bir içerik patlaması yaşadı. Hem devrin yayıncılık anlayışının daha esprili olması, hem de reyting yarışının daha ağır olması nedeniyle birbirinden farklı karakterler kendilerine televizyon ekranlarında yer buldu. O isimlerden biri de Sadettin Teksoy‘du.

UFUK GÜLDEMİR’İN PARMAĞI DEĞDİ

Şüphesiz ki Sadettin Teksoy‘un muvaffakiyet seyahatinde en büyük hisse sahiplerinden biri usta gazeteci Ufuk Güldemir’di. Star ekranlarında Show TV ile büyük bir rekabetin içerisine giren Ufuk Güldemir, “Teksoy Görevde” ile rakiplerini yenmeyi başardı. Sadettin Teksoy‘u yer altındaki bâtın geçidi görüntülemeye gönderen Güldemir, günlerce yer altından yaptığı yayınlarla ismini televizyon tarihine yazdırdı. Birebir vakitte reytinglerde de tepeye oturdu.

Ufuk Güldemir

“BEN SADETTİN TEKSOY”

“Ben Sadettin Teksoy” repliği ile hafızalara kazınan Teksoy’un da ekran önünü başarılı biçimde yürütmesiyle Star TV reytinglerde tepeyi görmüştü. Güldemir, Teksoy’a ana haber bülteninde 3 ila 5 dakika aralığında yer vererek, bir nevi ana haber bülteninin magazin ve ömür sayfalarını oluşturuyordu. Teksoy izleyici karşısına bazen bir mağarada, bazen ise Van Gölü’nde çıkıyordu. Sarı montu da artık simge olmuştu.

Sadettin Teksoy

90’LARIN BİTMESİYLE O DA İNZİVAYA ÇEKİLDİ

90’larki özel televizyonculuk furyasının yavaş yavaş tesirini kaybetmesiyle Sadettin Teksoy da süratle ekranlardan kaydı. Şimdilerde 70 yaşında olan Teksoy, daha sade bir ömrü tercih ediyor. Uzun müddet sonra bir 29 Ekim paylaşımıyla tekrar gündeme gelen Teksoy, yıllara meydan okuması nedeniyle de eski izleyicilerini oldukça şaşırttı. Teksoy için “Hala çok gençsiniz, nasıl bu türlü kalmayı başardınız?” üzere yorumlar yapıldı.

İşte Sadettin Teksoy’un son hali:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir