Yeni mevduat sisteminin doları alt etmesi sonrasında Google kuru gizlemeye başladı

Google‘da “Dolar” kelimesi aratıldığında sayfanın üstünde çıkan anlık dolar kuru bilgisini gösteren modül bugün itibarıyla kaldırıldı.

“DURUM BİR HATADAN KAYNAKLANIYOR OLABİLİR”

Uzmanlar bu durumun bir hatadan kaynaklanabileceğini ifade ederken, arama dili farklı bir dile çevrildiğinde ise dolar modülünün gösterilmeye devam edildiği görülüyor. Sadece Türklere yönelik düzenleme yapıldığı iddiası ise dikkat çekiyor.

Yeni mevduat sisteminin doları alt etmesi sonrasında Google kuru gizlemeye başladıDöviz çakılmadan önce Google’da “dolar” araması yapıldığında sayfanın üstünde kur bilgisi gösteriliyordu.

MODÜL ARTIK “DOLAR” DEĞİL “DOLAR KURU” ARATILINCA GÖRÜNÜYOR

Kullanıcılar dolar bilgisine ise “dolar kuru”, “dolar kaç tl”, “dolar tl” gibi farklı aramalarla ulaşabiliyor. Sadece “dolar” araması yapıldığında Google, dolar kurunu gizliyor ancak Euro için aynı durum söz konusu değil. “Euro” şeklinde arama yaparak Euro kurunun kaç olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz.

Yeni mevduat sisteminin doları alt etmesi sonrasında Google kuru gizlemeye başladıBugün arama yapanlar kur bilgisi modülüne ulaşamadı.

ZAMANLAMA KAFALARI KARIŞTIRDI

“Dolar” araması yapıldığında sayfanın üst tarafında çıkan kur modülünün kaldırılmasının “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” sisteminin duyurulmasıyla doların çakılması sonrasında gelmesi ise kafaları karıştırdı. Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kabine toplantısının ardından yeni ekonomi sistemini duyurmuş ve günlerdir 18’nin üzerine çıkarak rekor üstüne rekor kıran dolar/TL, 12 seviyesinin de altına gerilemişti.

Doların sert düşüşüne paralel olarak firmaların ürünlerde indirime gittiğini düşünüyor musunuz? #Dolar | #İndirim

— Haberler (@Haberler) December 22, 2021 Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın.

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Haberi KaydetBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir