CHP’li Engin Özkoç’a ‘gürültü’ nedeniyle suç duyurusu

Ankara’da emekli Cumhuriyet Savcısı Veli Kafes, oturdukları sitedeki argümana nazaran “soğutma sisteminden kaynaklı gürültü” nedeniyle tartıştıkları CHP Küme Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında, ‘nüfusunu kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘iftira’, ‘görevi berbata kullanma’ ve ‘gürültüye neden olma’ hatalarından cürüm duyurusunda bulundu.

DHA’da yer alan habere nazaran, Veli Kafes, savcılığa verdiği hata duyurusu dilekçesinde, “oturdukları site içerisindeki çarşının terasında bulunan soğutma ünitesinin çıkardığı gürültü nedeniyle Çankaya Belediyesi’ne şikayet dilekçesi verdiklerini, belediyenin de çarşıyı işleten inşaat firması hakkında para cezası uyguladığını ve soğutma sistemini mühürleyerek gerekli tedbirlerin alınması için 30 gün mühlet verdiğini” belirtti.

Dilekçede, firmanın kararın iptali için dava açtığını, Ankara 7’nci Yönetim Mahkemesi’nin yürütmenin durdurulması istemini reddettiği belirtildi.

Kafes, dilekçede, Özkoç ile isimlerini bilmediği sürücüsü ve müdafaasının ‘Cebir ve tehdit ile kamu vazifesinin sağladığı nüfusu berbata kullanmak suretiyle kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘iftira’, ‘görevi berbata kullanma’ ve ‘gürültüye neden olma’ cürümlerinden soruşturma yürütülmesini talep etti. Kafes dilekçesiyle birlikte, olay anında eşi tarafından çekilen imajların bir kısmını da savcılığa teslim etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir