İYİ Parti Keşan İlçe Yönetimi görevinden ayrıldı

Erdoğan DEMİR/ Keşan POSTASI (EDİRNE İGFA)
DÜZGÜN Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda dün yapılan basın toplantısı ile idare heyeti ve kontrol şurası üyeleri de vazifelerinden istifa ettiklerini kamuoyuna duyurdu.

İl Lideri Serpil Tütüncü’nün istifasının akabinde Genel Merkez tarafından yerine atanan Alpay Alpagut Engin’in Vilayet lideri olması istifalara neden oldu.

Saat 14.00’te parti ilçe binasında gerçekleşen toplantıya, UYGUN Parti Keşan İlçe Lideri Gökhan Yılmaz ve İdare Konseyi Üyeleri ile ÂLÂ Parti Edirne Vilayet İdare Heyeti Üyesi Yaşar Çomer ile belediye meclis üyeleri Coşkun Lofçalı, Zafer Topçu ve Hakan Gürel ve partililer katıldı.

Burada konuşan Yılmaz, bir açıklama yaptı.

PARTİMİZ PARTİ İÇİ DEMOKRASİ SONUCU KURULDU

Yılmaz mevzuyla ilgili olarak açıklamasında şu sözleri kullandı: “Hepinizin bildiği üzere ÂLÂ Parti Türk Milliyetçilerinin başlattığı parti içi demokrasi arayışları sonucunda kurulmuş, kuruluşunda büyük engellemelere uğramış, mensuplarına iftiralar atılmış lakin bütün bu engelleme eforlarını boşa çıkararak ve girdiği birinci seçimde mecliste küme kurarak Türk Siyasetinde büyük değişimler yaşanmasına neden olmuş, sürmekte olan tahterevalli siyasetini sona erdirmiştir. Bu gün burada misyon yapanların birçoğu da bu kuruluş gayretinin hem destekçileri hem de şahitleri olmuşlardır.

14 MAYIS SEÇİMLERİ ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek genel seçimlerin ülkemiz için taşıdığı değerin her birimiz farkındayız. Adeta diktatörlüğe evirilmek üzere olan bu sistemin derhal son bulması gerektiğinin farkındayız.

MİLLETVEKİLİ ADAY SIRALAMAMIZ İÇİN 11 ADAY ADAYIMIZ MÜRACAAT ETTİ

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak genel seçimler için her siyasi partide olduğu üzere bizim partimizde de milletvekilliği müracaatları ve izlenecek süreç ile ilgili bir takvim açıklanmış, 11 kişi aday adaylığı müracaatında bulunmuştur. 09 Nisan günü bütün siyasi partilerde olacağı üzere bizimde adaylarımız açıklanacak ve sıralamaları daima birlikte öğreneceğiz.

İSTİFA EDEN VİLAYET LİDERİMİZ YERİNE ATAMA YAPILMASI DEMOKRASİ DIŞIDIR

Değerli vatandaşlarımız sizin de takip ettiğiniz üzere Düzgün Parti Edirne vilayet teşkilatı kongrelerini 16 Ocak 2023 tarihinde yapılan vilayet kongresi ile tamamlamış ve üç aday ile gerçekleşen kongre ile vilayet liderini ve vilayet idare şurasını seçimini büyük bir fark ile seçmiştir.

İL LİDERİMİZ SERPİL TÜTÜNCÜ ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ

24 Mart 2023 tarihinde son bulan milletvekilliği adaylığı müracaat müddetinde vilayet liderini sayın Serpil Tütüncü’nün de müracaat etmesi sebebiyle istifa etmesinde dolayıboş bulunan vilayet başkanlığı makamına 03 Nisan 2023 tarihinde atama yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Değerli basın mensupları siyasi partilerin makamlarında yahut mevkilerinde vakit zaman çeşitli nedenler ile boşalmalar olabilir, bu doğal bir durumdur. Bu üzere durumlarda izlenecek yolda parti tüzüklerinde açık bir biçimde yer almaktadır.

PARTİ TÜZÜĞÜMÜZE UYULMADI

İYİ Parti tüzüğünün 26. Unsuru vilayet başkanlığında oluşacak bir boşalmada “yönetim heyetinin gerek kendi içerisinden gerekse parti üyelerinden rastgele birini lider olarak seçeceği” kararını içermektedir. UYGUN Parti vilayet liderinin istifa etmesine karşın, vilayet idare konseyi bütün organları ile vazifesinin başında bulunduğu halde pazartesi günü vilayet başkanlığı makamına kongrede rakip olmuş ve büyük bir fark ile kaybetmiş birinin atanması parti kurullarımızca anlaşılamamış ve kabul edilmemektedir.

BU ATAMALAR ANLAŞILAMAMIŞTIR

Bütün siyasi partiler seçim arifesinde teşkilatlarını bir bütün içerisinde tutmaya her zamankinden daha fazla uğraş gösterir iken, UYGUN parti üst idaresinde bulunan ve sıfatları tam aksisi olmasına karşın asli görevleri teşkilat uyumunu bozmak olduğu anlaşılan sorumluluğu olmayan yetkililerin bu atamadaki emelleri anlaşılamamış ve parti vicdanında kabul görmemektedir. İdare konseyinde yer alan hangi kişinin neyini beğenmediniz de seçim yapmalarına mahzur oldunuz yahut Edirne’nin üyeleri içerisinde parti bütünlüğünü koruma edecek kimse yok muydu? da seçimde rakip olmuş birini bu insanların doruğuna atadınız.

BU ATAMALARDA EMELİNİZ NEYDİ?

Seçime 40 gün kala bu atamayı yaparak gayeniz neydi de vilayet idaresinin, vilayet divanının meclis üyelerinin, vilayet genel meclis üyelerinin hem misyonlarından hem parti üyelerinin istifa etmesini göze aldınız.

Bu atamadaki gaye bizim nazarımızda belirlidir. UYGUN Parti genel merkezinde kimi koltukları işgal eden, UYGUN partiyi iktidar olacak partiden iktidar belirleyen partiye çevirmek isteyen, davasız oportünistler millet vekilliği taleplerinde başlarında daima mızmız eden, dün şımarttıklarına diğer yerden veremedikleri millet vekilliğini Edirne üzerinden verebilmek için Edirne Vilayet Teşkilatı’nı promosyon yapmıştır. Tabiri caiz ise Edirne milletvekilliği 1. ve 2. sırayı teklif ettiklerine Edirne Vilayet teşkilatı kılçıksız olarak etiyle kemiği ile sunulmuş alın ne yaparsanız yapın denmiştir.

Kıymetli vatandaşlarımız, kurucusu ve mensubu olmaktan gurur duyduğum UYGUN parti ailesinin bedelli üyeleri, oy kullanma yeterliliğine sahip olmadığımız yaşlardan beri sürdürmekte olduğum siyasi hayatımda en ehemmiyet verdiğim prensip, şahsiyetçilik olmuştur. DÜZGÜN Parti vilayet idaresine bu gün yapılan vilayet başkanlığı atamasını yordamını ve perşembenin gelişi çarşambadan muhakkaktır olarak algılıyoruz.

Pazar günü açıklanacak vekillik sıralaması yolunu kabul etmemiz mümkün değil.

PARTİMİZDEN DEĞİL MİSYONLARIMIZDAN İSTİFA ETTİK

Bu nedenler ile sürdürmekte olduğumuz ÂLÂ Parti Keşan İlçe başkanlığı ve ilçe idare konseyleri misyonlarından istifa ediyoruz. UYGUN partinin genel seçimlerden sonra yapılacak büyük kongresinde de bu zihniyetten arındırılacağına da inancımız tamdır ve uğraş azmimizde vardır.

SEÇİM İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak genel seçimlerde millet ittifakının kazanması ve ismine Türk tipi başkanlık denen bu garabet sistemin değişmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

YAŞAR ÇOMER DE İSTİFA ETTİ

Öte yandan toplantıya katılan UYGUN Parti Edirne Vilayet İdare Kurulu’nda misyonlu olan Keşanlı üye Yaşar Çomer de partideki misyonundan istifa etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir