Kayseri Kocasinan başarılı sporcuları ödüllendirdi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
25 atlet ve 9 antrenöre toplam 45 altının verildiği programda konuşan Kayseri’nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, tüm atletlerle gurur duyduklarını ve gençleri, Büyük ve Güçlü Türkiye’ye hazırlamak için ağır çaba ettiklerini söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar’ın mesken sahipliğinde Barbaros Mahallesi’ndeki Kocasinan Belediyesi Spor Merkezi’nde düzenlenen ödül merasimine; Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Adayı Hüseyin Cahit Özden, Deniz Mustafa Çağan ve Hüseyin Okandan, AK Parti Vilayet Lideri Fatih Üzüm, Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Çelik, AK Parti İlçe Lideri Selçuk Melekoğlu, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, bölge sakinleri, sportmenler ve atletlerin aileleri katıldı.

Programda Kocasinan masa tenisi atleti Ayten Ceren Kahraman (13) ile masa tenisi oynayan Bakan Akar, sergilediği performansla göz doldurdu.

Törende konuşan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin büyük ve güçlü olması için çalışmaları sürdürdüklerini belirterek; “Her alanda yatırım yapıyoruz fakat bunların en değerlisi gençlere olan yatırımdır. Bizim ümidimiz, geleceğimiz, gençlerimizdir. Gençlerimizin çok çalışması gerekiyor. Gençlerimizin ruhen, fiziken ve bedenen güçlü olabilmesi için her alanda uğraş gösteriliyor. Devletimiz ve belediyelerimiz imkânlarını seferber edip, gençlerimizin geleceğe daha düzgün hazırlanması için uğraş ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu mevzuda spor çok değerlidir. Gençleri, spora yönlendirerek, berbat alışkanlık ve makûs arkadaşlardan uzak durmasını sağlar. Bu fırsatları, gençlerimizin düzgün değerlendirmesi gerekiyor. Gençlerimizi başarılarından ötürü tebrik ediyor, onları destekleyen belediyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kocasinan Belediyesi olarak geleceğin yıldızlarına büyük bedel verdiklerini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar ise; “Kocasinan Belediyesi olarak hayatın her alanında beşere hizmet etmenin çabası içerisindeyiz. Kentin merkezinde en büyük yüz ölçüme sahip olan Kocasinan, bütün alt yapı hizmetlerinin karşılanmış olduğu bir ilçedir. Biz biliyoruz ki; yaratılmışın en onurlusu olan Eşref-ı Mahlûk olan beşere hizmet ediyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefi içerisinde insanı en keyifli bir biçimde yaşayabilmesinin uğraşı içerisindeyiz ”ifadelerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Bakan Akar ve Lider Çolakbayrakdar, atletleri ve onları yetiştiren antrenörleri tebrik ederek, elde etmiş oldukları derecelere nazaran tam altınla ödüllendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir